Co zabrać i jak to zrobić?

Poniżej przedstawiamy spis najważniejszego ekwipunku oraz kilka przemyśleń dotyczących współpracy z Rodzicami.

Nasz obóz posiada pełne zgłoszenie do Kuratorium Oświaty, a co za tym idzie spełnia wszelkie normy określone odpowiednimi przepisami dotyczącymi zorganizowanych form wypoczynku dzieci i młodzieży. Kadra obozu będzie posiada wszelkie uprawnienia predysponujące do opieki nad dziećmi.

Niezależnie czy to pierwszy wyjazd dziecka na obóz, czy też uczestnik jest już „starym obozowym wygą”, zawsze powstaje jakaś forma tęsknoty zarówno ze strony dziecka, jak i rodzica. Doskonale to rozumiemy i szanujemy. Nasze obozy, dzięki swojemu mocno outdoorowemu charakterowi, mają bardzo bogaty i zajmujący program. Dzięki temu, nie dajemy wielu okazji, aby się nudzić, a i tęsknotę ograniczamy do minimum 😊. Staramy się także, aby poprzez aktywności, do minimum ograniczać potrzebę korzystania z elektroniki. Oczywiście nie jest ona zabroniona, ale z doświadczenia wiemy, iż im więcej tabletów i telefonów – tym więcej kłopotów z ich zagubieniem, uszkodzeniami itp. Mamy zasadę, iż telefony znajdują się u wychowawcy, który o ustalonej porze udostępnia je dzieciom, aby mogły skontaktować się z najbliższymi. Stale dostępny jest numer kontaktowy do wychowawcy, z którego można korzystać w celu kontaktu z dzieckiem.

Pamiętajmy, aby nie wzbudzać w dzieciach (szczególnie tych młodszych) nostalgii pytaniami „czy bardzo tęskni?” itp. szczególnie podczas wieczornych kontaktów. Życie na obozie płynie szybko, dlatego nawet się nie spostrzeżemy, jak dzieci będą z powrotem w domach.

Warto także przemyśleć liczbę ubrań i ekwipunku tak, aby nie było go za dużo, ani zbyt mało w stosunku do liczby dni na obozie. U młodziaków warto przemyśleć przygotowanie zestawów na każdy dzień – w opcjach na niską i wysoką temperaturę. W takich przypadkach przydaje się także lista posiadanych rzeczy.

Standardem jest 1 bagaż podstawowy (plecak lub walizka) plus plecak mały podręczny.

Jeśli dziecko przyjmuje leki, musimy o tym wiedzieć i dawkowanie musi być jasno opisane w karcie obozowej. Nasz obóz będzie pod nadzorem miejscowej jednostki służby zdrowia.

Co należy spakować i zabrać na obóz:

Legitymację szkolną i wypełnioną kartę uczestnika.

Śpiwór, mały plecak na codzienne wędrówki i wyjścia, pojemnik na wodę, nakrycie głowy, kurtkę przeciwdeszczową, wygodne ubrania sportowe, jeden komplet nie najlepszych spodni i bluzy, które będą się mogły pobrudzić. Wygodne buty (jeśli znajdą się nieprzemakalne i na podeszwie z protektorem to super), strój kąpielowy.

Przybory toaletowe – mydło-płyn do mycia, pasta i szczoteczka do zębów, ręcznik, ręcznik kąpielowy, klapki, grzebyk.

Krem z filtrem do opalania, specyfiki na kleszcze i komary.

Poza posiłkami, uczestnicy będą mieli do dyspozycji nieograniczona ilość wody do picia, dostępnej cały czas w obozie i podczas działań w terenie.

Dzieci nie potrzebują dużego kieszonkowego. Zapewniamy pełne wyżywienie, a nie będzie zbyt wielu okazji na zakupy. W przypadku życzenia rodzica, opiekun może opiekować się powierzonymi pieniążkami i wypłacać je w zależności od zapotrzebowania uczestnika.

Nie można też zapomnieć o dobrym humorze i pozytywnym nastawieniu, ponieważ z tym ekwipunkiem, na pewno wszystko się uda!